czwartek, 7 czerwca 2018

Dlaczego młodzież nadal słucha starych klasyków?


Lata mijają, czasy się zmieniają a moda muzyczna zmienia się wraz z nimi.  Z początkiem ostatniej dekady wieku XX ostre rockowe brzmienia ustąpiły szeroko pojętej popkulturze muzycznej. Ryczące – ostre gitary elektryczne zostały zastąpione kolorowymi dźwiękami syntezatorów.

Prąd muzyczny określany mianem „disco polo”, Dance, a także pop święcą triumfy po dziś. Liczne festiwale wakacyjne, a także ukierunkowanie największych stacji telewizyjnych i radiowych potwierdzą ową tezę. Na szczęście wieści o przedwczesnej śmierci rock&rolla i muzyki alternatywnej są przesadzone. Wystarczy odwiedzić najbliższą imprezę okolicznościową!

Polski rock jest ponadczasowy

Wiele utworów stanowiących kanon polskiego rocka świadczy o olbrzymim sentymencie pośród osób młodych. Znają oni doskonale sztandarowe utwory zespołów takich jak Perfect, Budka Suflera, Lady Pank, Oddział Zamknięty, czy TSA. Nie inaczej jest z nieco późniejszym prądem – tzw. drugą falą w której świetnie odnalazła się szeroko rozumiana alternatywa wespół z punk rockiem. Jeśli chodzi o wykonawców zagranicznych, to tendencja ta jest nieco bardziej złożona.

Zagraniczne kapele w największej cenie

Jeśli chodzi o ciężkie – zagraniczne brzmienia, to największą popularnością w naszym kraju cieszy się pochodzący zza oceanu grunge. Zespoły takie jak Nirvana, Pearl Jam, Alice In Chains – to absolutne klasyki, które w naszym kraju wciąż spotykają się z ogromnym uznaniem. Koncerty tego rodzaju kapel przepełnione są głównie osobami młodymi, co świadczy o tym, że stary dobry rock wciąż egzystuje w ich świadomości. Dlaczego tak się dzieje?

Z pokolenia na pokolenie

Ciężkie brzmienie płynie w krwi. Bardzo często rodzice zaszczepiają w swych pociechach gatunek muzyki, który potem wraca w wieku dorosłym. Rzadko się zdarza, by rodzic słuchający heavy metalu wychował potomka zakochanego w disco i odwrotnie. Zaszczepienie w dziecku gatunku muzyki, a także edukacja potomka – to dwa podstawowe kryteria, które sprawiają, że rock nigdy nie umrze.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Podziel się swoją opinią dotyczącą wpisu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...