piątek, 28 lipca 2017

Studia podyplomowe dla absolwentów polonistyki

Jeszcze kilkanaście lat temu większość posiadaczy dyplomów potwierdzających ukończenie filologii polskiej pracowała w szkołach lub zostawała na uczelni i decydowała się na karierę naukową. Wzrost liczby osób legitymujących się wyższym wykształceniem i duża konkurencja na rynku pracy spowodowały, że poloniści muszą szukać zatrudnienia także w innych branżach. Jednym ze sposobów, którzy może im to ułatwić są studia podyplomowe.


Glottodydaktyka polonistyczna


W Polsce z roku na rok mieszka coraz więcej obcokrajowców, a po latach emigracji do kraju wraca też sporo osób, dla dzieci których język polski nie jest pierwszym. Nie dziwi więc, że coraz większą popularnością cieszą się szkoły i kursy, które skupiają się na nauczaniu języka polskiego jako obcego. Ich naturalnymi wykładowcami są poloniści. Niestety, sam dyplom ukończenia filologii polskiej nie wystarczy. Konieczne są jeszcze studia podyplomowe z glottodydaktyki polonistycznej. W trakcie 2-semestralnej nauki każdy student dowie się jakimi metodami nauczać gramatyki języka polskiego oraz jak zapoznawać obcokrajowców z zagadnieniami takimi jak koniugacja czy deklinacja.

Social media i e-marketing


Wielu dyrektorów agencji marketingowych lub reklamowych uważa, że poloniści świetnie radzą sobie na stanowiskach związanych z coraz prężniej rozwijającym się marketingiem internetowym i mediami społecznościowymi. Świetnie poruszasz się po internecie? A może czujesz, że mógłbyś sobie poradzić z prowadzeniem profilu na Facebooku znanej marki? Z myślą o takich osobach powstały studia podyplomowe na kierunku social media i e-marketing, na które można się zapisać tutaj. W programie tej „podyplomówki” znajdują się tak ciekawe zagadnienia jak aktualne trendy w komunikacji e-marketingowej, content design, storytelling, SEO, Google AdWords, budowa stron internetowych oraz współpraca z blogerami i influencerami. Absolwenci studiów podyplomowych na takim kierunku z powodzeniem mogą szukać pracy jako community manager, account manager czy młodszy pozycjoner.

Public relations


Te studia podyplomowe adresowane są przede wszystkim do absolwentów filologii polskiej. Powód? Poloniści sprawdzają się w przygotowywaniu i pisaniu komunikatów do mediów oraz w rolach rzeczników prasowych i spin doctorów. Studia skupiają się na takich dziedzinach jak metody public relations, lobbing, relacje z mediami, zarządzanie kryzysowe oraz marketing polityczny. Po ich ukończeniu można pracować nie tylko jako specjalista od kontaktu z mediami, ale też jako osoba zajmująca się organizowaniem eventów, pracownik działów promocji instytucji publicznych oraz prywatnych przedsiębiorstw.

1 komentarz:

  1. Co prawda jestem po filologii angielskiej, ale również zdecydowałam się na brnięcie w branżę social media i marketingu ;) Myślę, że był to dobry wybór, ponieważ mam możliwość obcować z różnorodnym językiem w przeróżnych środowiskach. A do tego zawsze fajnie jest nauczyć się czegoś nowego!
    http://favouread.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoją opinią dotyczącą wpisu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...