czwartek, 23 lutego 2017

Książki po angielsku ze słownikiem - szybka nauka angielskiego

Czytasz książkę i uczysz się angielskiego. Teraz to banalnie proste.


Książka po angielsku z polskim słownikiem? Przyznasz, że to doskonały pomysł. To świetna metoda nauki angielskiego. Takie 2 w 1 - czytasz książkę i jednocześnie uczysz się języka. Gdy wydawnictwo Ze Słownikiem zaproponowało, że pokaże mi swoje książki po angielsku, byłam sceptyczna. Kiedy dotarły, szczerze się w nich zakochałam.


Książki po angielsku ze słownikiem - nowa jakość nauki angielskiego


Pierwsza sprawa to estetyka wydania książek. One mi się naprawdę podobają. Są proste, takie bardzo "słownikowe". Po prostu klasyczne i niezwykle czytelne. Dobrej jakości papier i dokładny druk sprawiają, że książki czyta się przyjemnie i szybko.

W paczce od wydawnictwa ZeSlownikiem.pl były 3 książki, z czego dwie składały się z dwóch tomów, co w sumie dało aż 5 książek. Moje książki po angielsku ze słownikiem to:

 • Wehikuł czasu H. G. Wells'a
 • Dracula Brama Stokera - tom I i II
 • Wojna światów H. G. Wells'a - tom I i IIKażda książka jest po angielsku, a dodatkowo na zewnętrznym marginesie mamy słownik, zwierający wszystkie nowe słowa, które pojawią się w treści. Dodatkowo książki po angielsku mają też słownik najczęściej występujących słów, dzięki któremu można zrozumieć aż 70-80% treści i słownik wszystkich form, które występują w danej publikacji.

Krótko mówiąc - czytasz i od razu tłumaczysz sobie tekst. Publikacje są bardzo dopracowane i opatrzone słownikiem w taki sposób, że można zrozumieć niemal wszystko już przy podstawowej znajomości języka angielskiego. Nie będą rozwiązaniem dla tych, którzy nie znają angielskiego ani trochę. Są natomiast idealne dla tych osób, które:

 • Uczą się angielskiego i chcą przyspieszyć naukę.
 • Mają zamiar szlifować język angielski.
 • Chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - połączyć naukę z przyjemnością czytania.W ofercie wydawnictwa Ze Słownikiem znalazły się pozycje klasyczne, między innymi Przygody Sherlocka Holmesa, W 90 dni dookoła świata, Alicja w krainie czarów czy Piotruś Pan.

Moim zdaniem książki ze słownikiem to bardzo trafiony pomysł. To taka nowość na polskim rynku wydawniczym i z pewnością idealna propozycja dla szkół i bibliotek, które chciałyby podejść do nauczania nowocześnie. Nie od dziś wiadomo, że naukę najlepiej jest połączyć z tym, co się lubi.

Jeżeli więc lubisz czytać książki i jednocześnie masz ochotę poprawić swój angielski, to w zasięgu ręki jest doskonały sposób. Oferta wydawnictwa stale się powiększa, ceny książek są przystępne jak na taką nietypową formę, a wydania naprawdę profesjonalne.


6 komentarzy:

 1. Od jakiegoś czasu planuję spróbować przygodę z tymi wydaniami :) Być może wkrótce dołączą do mojej kolekcji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zamówiłam sobie Alicję. Bardzo fajny pomysł z takimi książkami. Gdyby jeszcze w słowniku znajdowała się wymowa słówek to byłoby świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się to świetny pomysł na naukę. Nie jestem jeszcze wprawiona i nie czytam zbyt szybko w języku angielskim. Jednak nauka jest znacznie przyjemniejsza. Z każdym rozdziałem będzie coraz lepiej. (Taką mam nadzieję).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki, żeby tak właśnie było. :)

   Usuń

Podziel się swoją opinią dotyczącą wpisu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...