środa, 16 grudnia 2015

Książki, które warto przeczytać - poradniki motywacyjne

Nie masz siły lub ochoty iść przed siebie? Nie wiesz jak się zmotywować i ruszyć z miejsca? Nie czekaj biernie, chwyć za poradnik i naucz się tego, jak brać życie pełnymi garściami.

Poradniki motywacyjne są jednymi z moich ulubionych książek. Dosłownie kocham je za te pokłady energii i pomysłów, jakie potrafią nam dać. Jeżeli więc ciekawią Cię książki, które warto przeczytać i też skłaniasz się w kierunku motywacji, to zerknij na moje propozycje. Książki, których recenzje ukazały się na blogu, są dodatkowo podlinkowane tak, żeby można było się z nimi dokładniej zapoznać.

Jeżeli natomiast ciekawią Cię biograficzne książki warte przeczytania, to zapraszam tutaj -> biografie, a póki co zaczynamy.


Jesteś cudem

 Jesteś cudem - Regina Brett


Jak zareagujesz, kiedy ktoś powie Ci, że jesteś cudem? Prawdopodobnie się speszysz, no bo to przecież dość mocne słowa, a i skromności w nich niewiele. Jednak będziesz w błędzie, bo naprawdę jesteś cudem, tylko czasami potrzebujesz usłyszeć to od innych ludzi. Autorka książki, Regina Brett przygotowała dla czytelników 50 historii, które mogłyby się zdarzyć każdemu z nas i pokazała, że zawsze mamy wybór. Możemy żyć tak, jak chcemy i osiągnąć to, co innym wydaje się być niemożliwe. Nie ma takiej rzeczy, która mogłaby zatrzymać zdeterminowanego człowieka, który chce zaznać szczęścia. Ciebie też nic nie powstrzyma, tylko musisz w to uwierzyć.


Sekret

Secret - Rhonda Byrne


Secret to fantastyczna książka, która stała się światowym bestsellerem. Na jej podstawie nakręcono doskonały, motywujący film pod tym samym tytułem. Książka skupia się przede wszystkim na prawie przyciągania oraz sposobach, dzięki którym możemy znacząco poprawić swoje życie. Moim zdaniem jest to lektura obowiązkowa dla każdego, kto szuka motywacji i tej iskry zapalnej, dzięki której będzie można wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu. Recenzje znajdziesz - Sekret.


Zero ograniczeń

Zero ograniczeń - Joe Vitale


Zero ograniczeń to wspólne dzieło jednego z najlepszych mówców motywacyjnych na świecie, milionera Joe Vitale i doktora Hew Lena. Książka traktuje w pewien sposób o hunie, ale jednocześnie pokazuje nam, że nie ma takiej rzeczy w życiu, której nie dałoby się zmienić odpowiednim podejściem. Poradnik ten przedstawia fantastyczną, uproszczoną wersję Hooponopono, metody, która wywodzi się z Huny. Jeżeli szukasz książki, którą warto przeczytać, to na Zero Ograniczeń możesz stawiać w ciemno. Podobała się praktycznie każdemu, kto ją czytał i z kim miałam okazje o niej porozmawiać.Zjedź tę żabę

Zjedz tę żabę - Brian Tracy


Czy może być coś gorszego od zjedzenia żywej żaby? Chyba niewiele rzeczy, ale dla niektórych ludzi odkładanie wszystkiego na potem i brak zapału do pracy bywają praktycznie tak samo uciążliwe, jak zjedzenie żaby na śniadanie. Na szczęście Brian Tracy ma na to metody. Zawarł w swojej książce 21 sposobów, dzięki którym do wszystkiego zaczniesz podchodzić z energią, a konieczne zadania wykonasz bez marudzenia.


Obudź w sobie olbrzyma

Obudź w sobie olbrzyma - Anthony Robbins


Anthony Robbins to niezwykle przystojny, inteligenty i zmotywowany facet. Pokazał ludziom na całym świecie, że nie ważne jest, skąd pochodzimy, co robimy i jaki jest nasz status społeczny - zawsze możemy stać się mistrzami własnego życia. Robbins krok po kroku pokazuje, jak wyjść z pozycji ofiary i złapać życiowego byka za rogi i jak w końcu zacząć być takim człowiekiem, jakim chcieliśmy być od zawsze. Nie jest to trudne, trzeba tylko widzieć jak się za to zabrać i mieć przed sobą jasno określony cel.

Efekt motyla

Efekt motyla - Kamil Cybulski


Czy wiesz, że trzepot skrzydeł motyla na jednym krańcu świata, jest w stanie wywołać huragan na drugiej półkuli? Czasami od jednej decyzji zależy cała nasza przyszłość i trzeba wiedzieć jak i kiedy tę decyzję podjąć. Czasami musisz rzucić wszystko na jedna kartę i zaryzykować. Zrobił tak autor książki, najmłodszy milioner w Polsce - Kamil Cybulski. Od zera doszedł do wielkich pieniędzy i pokazał innym, że dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych. Trzeba mieć tylko wizję. Jego książka jest wzruszająca, opowiada historię nastolatka, który uwierzył w siebie i swoje możliwości, a później konsekwentnie osiągał sukces za sukcesem. Ty też tak możesz.


Bogaty albo biedny

Bogaty albo biedny, po prostu różni mentalnie - T.Harv Eker


Zanim Harv Eker stał się milionerem, imał się różnych zajęć z lepszym lub gorszym skutkiem. Aż tu pewnego dnia zrozumiał, że stan naszego portfela nie zależy do rodzaju pracy, jaką wykonujemy, miejsca zamieszkania czy koniunktury, lecz od stanu naszego umysłu. Kiedy zrozumiał sekret bogatych ludzi, zaczął wdrażać w działanie ich sposób myślenia i z roku na rok stawał się coraz zamożniejszy. Wiele osób, które do tej pory zastosowało się do jego rad, również znacznie poprawiło swój status majątkowy. Bogaty albo biedny to takie vademecum dla każdego, dla kogo średnia krajowa to za mało i kto chce przestać martwić się o pieniądze. Książka zmotywuje nie tylko do ich zarabiania, ale również do innego patrzenia na nie. Tutaj masz pełną recenzję - Bogaty albo biedny.

Przedstawiałam Ci książki, które warto przeczytać obracając się w tematyce motywacji i rozwoju osobistego. To oczywiście zaledwie czubek góry lodowej, ale pozycje te najbardziej zapadły mi w pamięć. Wszak każdy z nas potrzebuje czasami takiego drogowskazu, który pokaże mu, czy warto jeszcze przeć przed siebie, czy póki co możemy spocząć na laurach. Ja na szczęście nie lubię się zatrzymywać, więc każda, mądra książka jest mile widziana.

6 komentarzy:

 1. Od czasu do czasu lubię takie poradniki, bo zawsze dają mi kopa. Większości przedstawionych przez Ciebie tytułów nie znam, ale z chęcią po nie sięgnę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za poradnikami motywacyjnymi, ale dla Reginy Brett zrobię wyjątek, ponieważ wiele dobrego słyszałam na temat książek tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozytywny wpływ poradników motywacyjnych , świadczy na potrzebę ich wydawania .

  OdpowiedzUsuń
 4. Kingo, polecam jeszcze Stevena Coveya, który sięga głębiej do źródeł motywacji.

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja polecam tę książkę:
  http://www.zlotemysli.pl/new,sukcesiszczescie27,1/prod/13230/zmien-swoje-zycie-w-30-dni-rhonda-britten.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta też godna uwagi:
  http://www.zlotemysli.pl/new,sukcesiszczescie27,1/prod/6235/motywacja-bez-granic-nikodem-marszalek.html

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoją opinią dotyczącą wpisu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...