niedziela, 5 lipca 2015

Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie - Eker T. Harv | Recenzja książki

Bogactwo  i bieda rządzą się własnymi prawami

 To czy ktoś zarabia prawdziwe pieniądze, czy też ciągle klepie biedę, uzależnione jest od tego, jakie ma myślenie. Książka "Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie" pokazuje, że tak naprawdę to od naszego podejścia i sposobu myślenia zależy to, jak nam się powodzi finansowo. Książka autorstwa Harva Ekerta jest przede wszystkim motywacją dla Ciebie, żebyś w końcu zaczął dostrzegać w swoim życiu szanse, nie zaś zagrożenia.

Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie

Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie - Eker T. Harv

Wydawnictwo: Złote Myśli

W Polsce niemiłosierne upały, ale czy Ty jesteś zajęty teraz wyłącznie plażowaniem, czy myślisz trochę o swoje przyszłości finansowej? Masz wystarczająco pieniędzy, żeby móc sobie pozwolić na wszystko, czy narzekasz na to, że ciągle Ci nie wystarcza? Jeżeli Twoja odpowiedź zmierza w kierunku drugiej opcji, to autor ma dla Ciebie rozwiązanie - zmień swoje programy myślowe!
Od dziecka jesteśmy programowani przez rodziców, media, rówieśników, słowem przez cały świat. Niestety te podświadome wzorce rzadko kiedy są pozytywne. Zazwyczaj nosimy w sobie przekonanie, że nie zasługujemy na pieniądze, że nasza praca nie jest nic warta albo że nie ma sensu się starać. Przez to zawalamy każdy kolejny projekt, a nasz portfel nadal świeci pustkami. Oczywiście można to zmienić, przeprogramować się i zacząć myśleć w inny sposób. Książka "Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie" pokazuje jak to zrobić.


Odnajdź źródło swych niepowodzeń


Autor prosi nas, żebyśmy zastanowili się głębiej nad tym, co robimy i nad możliwymi powodami, dla których nie odnosimy sukcesu. Sugeruje, żebyśmy przestali słuchać ludzi, którzy mają na nas negatywny wpływ i zaczęli składać sobie deklaracje. Czym są owe deklaracje? To pewne postanowienia i założenia, które wypowiadamy na głos i które dzięki temu zyskują większą moc. Sprawa z deklaracjami może się wydawać na pierwszy rzut oka trochę dziwna, ale przecież udowodnione zostało już, że to, co wypowiadamy, jakimś dziwnym trafem ma tendencje do spełniania się.

Z mojego doświadczenia wynika, że to, czego nie możemy zobaczyć ma znacznie większą moc od tego, co możemy zobaczyć. Możesz się z tym twierdzeniem zgadzać lub nie, ale jeśli nie stosujesz tej zasady w życiu, to pewnie cierpisz. Dlaczego? Bo ignorujesz prawa przyrody, na mocy których to, co pod ziemią, tworzy to, co nad ziemią, a to, czego nie widać, tworzy to, co widać.

W każdym rozdziale książki odnajdujemy zasady bogactwa, którymi powinniśmy się kierować. Dobrze jest je sobie przepisać i wracać do nich często tak, żeby się utrwaliły. Na pochwałę zasługuje z pewnością fakt, że książka napisana jest lekko i przyjemnie. Nie brak w niej przykładów prosto z życia, nie mamy wrażenie, że czytamy słowa milionera, tylko kogoś takiego jak my. Żadnej wyższości, żadnego patosu, prosto wyłożona wiedza i możliwość, żeby wykorzystać ją w praktyce.

Oczywiście nie twierdzę, że przeczytanie tej książki będzie sposobem na to, żeby zbić fortunę. Jeśli by tak było, to świat naprawdę nie wyglądałby tak, jak teraz. Wiem natomiast na pewno, że stosując rady zawarte w książce "Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie", możesz więcej zyskać niż stracić.

Bogaci koncentrują się na szansach. Biedni koncentrują się na przeszkodach.

Przestań koncentrować się na tym, czego nie lubisz, co stoi Ci na drodze. Zamiast tego zwróć uwagę na to, co chcesz osiągnąć, na kwoty, jakie chcesz zarabiać. Zaopatrz się koniecznie w tę książkę i czytaj. Stosuj, testuj i ciesz się z efektów, bo one pojawią się na pewno. Jeśli tylko zaczniesz podążać filozofią autora, to nie ma takiej siły, która by powstrzymała Cię od tego, żeby zarabiać więcej i czuć się lepiej. On sam udowadnia, że można od zera stać się kimś, kto może sobie pozwolić na wszystko.

Książkę możesz kupić tutaj Bogaty albo biedny. Prawdopodobnie będzie to najlepiej zainwestowane 34 zł w Twoim życiu.

Czytasz tego typu książki? Jak sądzisz, pomagają w życiu, czy to raczej trudne?

1 komentarz:

  1. "Czytasz tego typu książki? Jak sądzisz, pomagają w życiu, czy to raczej trudne? " - nie rozumiem pytania

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoją opinią dotyczącą wpisu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...