sobota, 13 czerwca 2015

Możesz uzdrowić swoje życie - Louise L. Hay | Recenzja książki

Stosują proste zasady i powracają do zdrowia. Czy ludzie, którzy spróbowali alternatywnych metod leczenia to dowód na to, że nasz organizm może znacznie więcej, niż nam się do tej pory wydawało? Książka "Możesz uzdrowić swoje życie" autorstwa Louise L. Hay to dowód na to, że dla człowieka nie ma rzeczy niemożliwych. Może wyzdrowieć z dnia na dzień, nawet z najgorszej choroby i nie ma w tym żadnej magii.

Możesz uzdrowić swoje życie

Możesz uzdrowić swoje życie - Louise L. Hay

Wydawnictwo: Medium
Stron: 236

Ileż to razy coś Ci dolegało, ile razy wertowałeś książki i internet w poszukiwaniu rozwiązań swoich zdrowotnych problemów. Wydaje Ci się, że choroba to naturalny stan organizmu i nic nie zrobimy na to, że chorujemy? Nie jest to prawdą, w rzeczywistości nasze organizmy to bardzo sprawne maszyny, które nie psują się bez powodu. One nie ulegają awarii dlatego, że się zużyły, choroba to nic innego, jak komunikat, który przekazuje Ci Twoje ciało. Książka "Możesz uzdrowić swoje życie" to skuteczne wytłumaczenie tego, dlaczego chorujemy i jak temu zaradzić.

Książka Louise Hay to światowy bestseller, nie stałaby się nim, gdyby nie niosła ze sobą prawdziwego przekazu i instrukcji, dzięki którym ludzie rzeczywiście wracają do zdrowia. Podczas czytania mamy możliwość poznać historię autorski i zrozumieć, jak ważne jest holistyczne podejście do życia i wnikliwe obserwowanie naszego ciała. Autorka, która swego czasu była chora na raka, mogła poddać się i już dawno opuścić ten świat, ale postanowiła, że mimo przeciwnościom losu wygra z chorobą. Kiedy to się udało, zaczęła pokazywać innym ludziom jak to zrobić.

Nie ma chorób nieuleczalnych

Lekarze i koncerny farmaceutyczne wmawiają nam, że pewne choroby są nieuleczalne. Że jeśli zachorujemy na coś poważnego, to nie ma możliwości, żebyśmy wyszli z tego bez szwanku. Tylko że jak w świetle tych faktów przedstawiają się historie ludzi, którzy pokonali nowotwór, stwardnienie rozsiane, a nawet AIDS? Na świecie są tacy ludzie i ich doświadczenia pokazują, że da się wyleczyć wszystko, absolutnie wszystko, trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść. Już sam tytuł książki "Możesz uzdrowić swoje życie" daje nam nadzieję, to magiczne słowo <możesz> pokazuje, że wystarczy tylko chcieć.

Louise L. Hay pisze o tym, że musimy przede wszystkich pokochać siebie. Jeżeli wydaje Ci się to frazesem, odsyła do literatury, która traktuje o najnowszych odkryciach w zakresie fizyki kwantowej. Okazuje się, że uczucia, jakimi darzymy swoje ciało, a także innych ludzi, mają bezpośredni wpływ na to, jakie jest nasze zdrowie. Konkretne emocje natomiast powodują, że ujawnia się u nas taka, a nie inna choroba.

Książka, której recenzje właśnie czytać, to poradnik, który pokaże Ci jak krok po kroku uwolnić się od obciążeń, które pogarszają jakość Twojego życia. Naprowadzi na kilka istotnych kwestii, które mogą wydawać Ci się dziwne, a nawet bulwersujące, ale kiedy głębiej o nich pomyślisz, okaże się, że jest w nich sens.

To, co myślimy o sobie, staje się dla nas prawdą. Jestem przekonana, że każdy, ze mną włącznie, jest całkowicie odpowiedzialny za wszystko w swoim życiu, tak najlepsze, jak i najgorsze. Każda powstała w nas myśl tworzy naszą przyszłość. Każdy z nas tworzy swoje doświadczenia dzięki własnym myślom i uczuciom. Myśli i wypowiedziane słowa kreują nasz los.

Dzięki tej książce nie tylko wyleczysz się z chorób, ale przede wszystkim zmienisz sposób myślenia, pozbędziesz się negatywów, na jakie do tej pory zwracałeś uwagę. Pozwoli Ci ona pogodzić się z tym, co Cie spotyka. Przecież to Ty jesteś źródłem wszystkiego, więc nie możesz czuć żalu do świata za to, co cię spotyka. Dzięki książce Louise L. Hay pozbędziesz się stresu, urazy żywionej do innych ludzi, problemów w relacjach z innymi. Zobaczysz, gdzie leży prawdziwy problem Twojej choroby i będziesz mieć możliwość pozbycia się go.

KOLANA, podobnie jak szyja, mają związek z łatwością przystosowania się, tylko że one wyrażają ugięcie się i dumę, „ego" i upór. Krocząc do przodu, często obawiamy się zbytniego zginania i stajemy się mało zwrotni. To usztywnia stawy. Chcemy iść do przodu, lecz nie chcemy zmienić naszych zwyczajów. To dlatego uzdrowienie kolan jest takie czasochłonne; w tym momencie mamy do czynienia z naszym „ego".

Jeżeli masz możliwość przeczytania książki "Możesz uleczyć swoje życie", to nie czekaj ani chwili dłużej. Zmiana zaczyna się w momencie podjęcia decyzji, że chcemy coś zmienić. Może i Twoje życie zacznie być takie, jakie chcesz, żeby było. Ta książka zmotywuje Cię do zmian i da dużo wiary w siebie, na lato jak znalazł.3 komentarze:

  1. Czytałam wiele lat temu. Byłam nią wtedy zachwycona i właściwie to od niej zaczęły się zmiany w moim postrzeganiu pewnych spraw. Teraz niekiedy do niej wracam. Zwłaszcza do ostatnich stron, gdzie znajdują się konkretne afirmacje na dane schorzenia.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoją opinią dotyczącą wpisu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...