piątek, 29 maja 2015

7 niezawodnych sposobów na lepsze teksty non-fiction - Kamil Naja. Recenzja ebooka

Chcesz pisać lepiej, więcej i z radością? Są na to sposoby.

Jakiś czas temu Kamil Naja sprezentował mi swojego najnowszego e-booka: "7 niezawodnych sposobów na lepsze teksty non-fiction". Pisaniem zajmuje się zawodowo i codziennie moje palce wstukują w klawiaturę tysiące znaków, dlatego też książka jawiła mi się, jako bardzo atrakcyjna. Co prawda zanim znalazłam czas, żeby ją przeczytać, musiało minąć ponad 2 miesiące, ale w końcu mi się to udało. Jakie tego efekt?

7 sposób na teksty non-fiction

7 niezawodnych sposobów na lepsze teksty noc-fiction - Kamil Naja
Stron: 94

E-book ma stosunkowo niewielką objętość, a tym samym czyta się go dość szybko. Kolejne rozdziały są dokładnie ponumerowane, więc w razie potrzeby można bez problemu przejść przez link do konkretnego zagadnienia. Początkowa wersja okładki co prawda nie zachwyca, ale to nie tu jest tutaj najważniejsze. Na okładkę zwracałabym uwagę, gdyby książkę pisał grafik, ale jako że pisał ją copywriter, to interesuje mnie tylko zawartość.


Dla kogo przeznaczony jest e-book Kamila Naji?

 • Dla tych, którzy prowadzą bloga i chcą poprawić jakość swoich tekstów.
 • Dla copywriterów, których celem jest szlifowanie swoich umiejętności.
 • Dla początkujących pisarzy, którzy chcą dopracować swój warsztat.
 • Dla wszystkich tych, którzy pisaniem zajmują się zawodowo lub hobbystycznie.
 •  

Co można znaleźć w książce?

Przede wszystkim porady na temat tego, jak nawiązać kontakt z czytelnikiem. Jak sprawić, żeby zainteresował się on Twoim tekstem. W tym momencie, kiedy czytasz to, co piszę - istnieje między nami jakiś kontakt, moja recenzja odpowiada na to, czego szukasz (załóżmy : -)).

Kamil Naja w swoim e-booku podaje rady, dzięki którym uda Ci się tworzyć treści, które będą nie tylko interesujące, ale które sprawią również, że czytelnik do Ciebie wróci. Musisz nastawić się przede wszystkim na to, czego on oczekuje, ale jednocześnie pisać po swojemu. Wydaje Ci się, że to paradoks? Kiedy przeczytasz e-booka, wszystko okaże się jasne.

Gdy piszesz o wszystkim, co tylko przyjdzie Ci do głowy, 90 procent tekstów nikogo nie zaciekawi. Sytuacji nie poprawi ani korzystanie z dobrych źródeł, ani świetny styl i błyskotliwe ujęcie tematu.
Od autora dostaniesz też konkretne wskazówki dotyczące tego, jak zorganizować sobie czas na pisanie. Od czego zacząć, jak poprawiać tekst, jak wyznaczać pisarskie cele i co najważniejsze, jak je osiągać. Poznasz skuteczne techniki na rozwijanie swoich zdolności, nabywanie nowej wiedzy, a nawet kontakt z klientami, dla których piszesz.

W e-booku przeplata się wiedza zarówno dla zawodowych copywriterów, jak i dla osób, które jeszcze nic w życiu nie napisały. Dzięki temu istnieje możliwość, że znajdziesz w niej coś dla siebie. Jeżeli więc chcesz pisać lepiej i jednocześnie czerpać z tego radość, warto zainteresować się tą książką.

Gwarantuje, że przeczytasz ją w ciągu jednego dnia i dowiesz się wielu cennych informacji. Tylko pamiętaj: Ta książka nie jest złotym środkiem, dzięki któremu staniesz się sławnym pisarzem czy blogerem! To jedynie wskazówka, pigułka z tego, na co musisz zwrócić uwagę. To 30%, jakie spowodują, że będziesz pisać lepiej. 70% masz w sobie. Albo nie...

Trudno jest jednoznacznie opisać, jak przebiega proces pisania, podobnie jak nie można łatwo wyjaśnić, co myśli sobie osoba grająca w szachy i zastanawiająca się nad kolejnym ruchem, albo muzyk w czasie koncertu. Nie ma jednej metody na stworzenie dobrego tekstu, ale z czasem wypracujesz sobie te, które w Twoim przypadku sprawdzają się najlepiej.

Czytaliście kiedyś pozycję, która traktowała o tym, jak pisać? Bazujecie w tej kwestii na książkach, internecie, czy raczej na własnym doświadczeniu?1 komentarz:

 1. "Ta książka nie jest złotym środkiem, dzięki któremu staniesz się sławnym pisarzem czy blogerem!" - ostatnio czytam sporo Setha Godina, w swojej książce "Linchpin" opisuje on, że dziś nie ma już takich złotych środków. Każda praca, którą może wykonywać tysiące innych osób po prostym szkoleniu, jest źle płatna, a odkrywanie własnych dróg to jedyny sposób na zostanie liderem. Jeśli chodzi o pisanie, dużo skorzystałem z "Poradnika rzemieślnika" Stephena Kinga i książek Joe Vitale, w Polsce brakuje poradnika stylu, takiego, jak Strunk i White -
  "Elements of style", a myślę, że bardzo by się przydał.
  Dziękuję za recenzję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoją opinią dotyczącą wpisu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...